Iphone 12’nin Kamera Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey

Iphone 12 modellerinden birini düşünüyorsanız yada özelliklerini merak ediyorsanız , bilmeniz gereken ilk şey kamera özellikleridir. 12 modellerinin tümü , her kamerada Gece modu , daha iyi ayrıntı için daha hızlı Deep Fusion ve doğal görünen fotoğraflar için Smart HDR 3 sunarken ,sadece birkaç farkları var.

Iphone 12 ve Iphone 12 Mini Kameraları

Boyutları ve fiyatları dışında aynı olan iki telefonda çift kamera sistemine sahip. Eğer manzara fotoğrafı çekmeyi sevenler için , sahnenin tam 4 katını yakalayan bir Ultra Geniş kamera ve daha fazla ışık yakalayan yeni bir geniş kamera var.

İphone 12 Pro

Geniş ve Ultra Geniş lenslerin yanı sıra , pro ve pro max , nesneye yaklaşan Telefoto lense ve düşük ışıkta arttırılmış gerçeklik olan AR ve daha hızlı odaklama sunan LİDAR tarayıcıya sahip. Profesyonel videolarınız ayrıca Dolby Vision’da kaydedilir.

İphone 12 Pro Max

Geniş ve Ultra Geniş lenslerin yanı sıra Pro Max, Geniş lense daha fazla ışık ekleyen daha büyük bir sensöre ve daha büyük piksellere sahiptir. Fotoğraflarınızı Telefoto’da Pro modelinden daha fazla yakınlaştırabilirsiniz. APPLE , OIS adlı yeni bir sistemin de çekimleriniz dengeleyeceğini söylüyor.

İPHONE 12’deki ULTRA GENİŞ KAMERA

İPHONE 12’DEki GECE MODU
IPHONE 12 GECE MODU ÖZÇEKİM
IPHONE 12 DEEP FUSION
IPHONE 12 SMART HDR3

IPHONE 12 Modellerinden Herhangi birini almak isteyenler için Ülkemizdeki fiyatlarından biraz bahsedelim.

Türkiye’deki yaklaşık başlangıç fiyatları şu şekilde:

  • iPhone 12 mini: ~10.000 TL 
  • iPhone 12: ~11.000 TL
  • iPhone 12 Pro: ~15.000 TL
  • iPhone 12 Pro Max: ~17.000 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir