Evden Çıkmanıza Fırsat Vermeyecek Kadar Uzun Sezonlu 10 Dizi

Koronavirüsün Türkiye’ye girmesinin ardından çoğu kişi “Evde Kal” çağrısına uymaya başladı ve dışarıya adımını atmaz oldu. Muhtemelen uzun süredir evde durmayan milyonlarca insan haliyle bir boşluğa düştü. Eğer siz de korona günlerinde evde yapılacak en iyi aktivitelerden birinin film veya dizi izlemek olduğuna inanıyorsanız doğru yerdesiniz. Sanıyoruz ki, şimdi bahsedeceğimiz dizileri izlediğinizde evde kaldığınız günler boyunca vaktin nasıl geçtiğine anlam verememeye başlayacaksınız. Hazırsanız uzun sezonlu diziler listemize başlayalım!

10. The Big Bang Theory/ Sezon Sayısı: 12/ IMDb puanı: 8,1


Durum komedisi türündeki dizide Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan iki üstün zekalı fizikçi arkadaşın hayatı anlatılır. Hayatları, kitapları bilim olan bu iki arkadaşın karşı dairelerine bir gün sarışın çekici bir kadının taşınmasıyla tekdüze süren yaşamları değişecektir. Her diyoloğuyla izleyicinin beğenisini kazanan bu diziyi hala izlemediyseniz hemen ekran başına geçmenizi öneriyoruz.

9. Two and a Half Men/ Sezon Sayısı: 12/ IMDb puanı: 7,0


Dizi, her gece evinde başka bir güzelle vakit geçiren Charlie’nin bir gün evine eşi tarafından terk edilen erkek kardeşi Alan’ın ve onun küçük oğlunun girmesiyle işlerin değişmesini anlatır. Gerçekçi kurgusuyla izleyenlerin gönlünde taht kuran bu komedi dizisini izlemediyseniz 12 sezonu birden şööyle bir devirmek, karantina günlerinde fena olmaz hani

8. Bones/ Sezon Sayısı: 12 /IMDb puanı: 7,8

Eğer maceralı suç dizileri izlemeyi, kriminal vakaları deşifre etmeyi seviyorsanız o zaman bu dizi tam siz göre! Özellikle koronavirüsün bizi eve kapattığı şu günlerde Bones size vaktin nasıl geçtiğini unutturacak türden bir dizi!
Bones’un ele aldığı konu ise Antropolog Dr. Temprance Brennan ile FBI çalışanı Seeley Booth’un birlikte aynı departmanda çalışmaya başlaması ile ilgilidir. Vakadan vakaya koşan ikiliden Brennan son derece gerçekçi çözümler üretmeye çalışırken Booth ise daha çok sezgisel davranacaktır. Birbirine zıt karakterdeki bu ikili, dizinin her bölümünde izleyenleri ayrı bir maceraya sürükleyecektir.

7. Criminal Minds/ Sezon Sayısı: 15/ IMDb puanı: 8,1

Bu kez klasik bir suçluların peşine düşen FBI ajanı hikayesinden ziyade suçluların beyninin nasıl çalıştığını incelemeye gönül vermiş bir davranış analizi ekibi ile karşı karşıyayız. Kusursuz bir senaryoya sahip olan bu diziyi özellikle psikoloji ve suç içerikli diziler izlemeyi sevenlere öneriyoruz.

6. Supernatural/ Sezon Sayısı: 15/ IMDb puanı: 8,4

Bu dizi, Dean ve Sam Winchester adlı iki kardeşin doğaüstü varlıklarla olan savaşını tam 318 bölümde ele alıyor: Annelerinin bilinmeyen bir varlık tarafından öldürülmesinin ardından iki kardeş babalarıyla birlikte avcılık yapmaya başlar. Ancak kardeşlerden Sam, normal bir hayat yaşamaya karar verir ve bu yüzden ailesini bırakıp üniversiteye gider. Ancak babasının kaybolduğu haberini aldıktan sonra Sam için macera kaldığı yerden devam edecektir.
İçerisinde bolca gerilim, dram ve korku ögeleri taşıyan bu dizi, Türkiye’de de “Doğaüstü” ismiyle yayınlanmıştır

5. Grey’s Anatomy/ Sezon Sayısı: 16/ IMDb puanı: 7,6

Türkiye’de de “Doktorlar” dizisine uyarlanan Grey’s Anatomy, tıp fakültesinden mezun stajyer doktorların hastanede yaşadıklarını ve yaptıkları hataları konu alıyor.

4. Family Guy/ Sezon Sayısı: 18/ IMDb puanı: 8,1

Yine The Simpsons ve South Park gibi çizgi dizi olup taşlama niteliğinde olan Family Guy, anlatmak istediklerini Griffin ailesini odağına alarak anlatır. Dizide Amerikan kültürü, televizyon ve toplum bol bol eleştirilir.

3. Law and Order/ Sezon Sayısı: 20/ IMDb puanı: 7,7

Bizim “Arka Sokaklar”ımızı anımsatan bu dizide suçluların yakalanması ile polis ve adliye süreçleri ele alınıyor. 1990’da başlayan bu uzun soluklu dizi, 2010’da final yaptı. Law & Order o kadar çok sevildi ki başka dizilere de adını verdi: Law & Order: Special Victims Unit, Law & Order: Criminal Intent, Law & Order: Trial by Jury, Law & Order: LA. En iyisi bu koronalı günlerde Law & Order’dan başlayıp diğer dizileri izlemek, değil mi 

2. South Park/ Sezon Sayısı: 23/ IMDb puanı: 8,7

Sık sık The Simpsons ile kıyaslanan South Park, dört kişilik bir çocuk grubunun başından geçen maceraları anlatır. Kabaca bu şekilde ifade edilse de aslında South Park, bol bol hiciv ögelerine yer veren bir dizi.

1. The Simpsons/ Sezon Sayısı: 31/ IMDb puanı: 8,7

1989’dan beri tüm dünyayı kasıp kavuran The Simpsons, aslında bir çizgi dizi. Neredeyse hepimizin en az bir bölüm izlediği dizide, (kabaca) orta sınıf Simpson ailesinin yaşadıkları ele alınıyor. Ama dizi bu esnada güncel olaylara ve kapitalist sistem eleştirisine değinmeden geçmiyor. Eğer siz de sürekli evde kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde uzun sezonlu bir dizi arıyorsanız o zaman 31 sezonluk The Simpsons tam size göre 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir