Sıkılmadan Oynayabileceğiniz En İyi 7 Mobil Oyun

Son yıllarda beklenenden fazla büyüyen mobil oyun dünyasında artık, Call of Duty gibi eski yapımları da görüyoruz. Günümüzün en güncel ve en çok oyuncuya sahip olan 7 oyunu sizin için derledik.

Konsollar ve bilgisayarlar oyun oynamak için akıllı telefonlara karşı çok daha avantajlı ve üstün durumda. Her ne kadar akıllı telefonlara karşı üstünlük sağlasalar da her an yanımızda olan akıllı mobil oyun oynama deneyimini yaşayabiliyoruz. Son yıllarda bu deneyim giderek kaliteli bir hal almaya başladı.

1- Call of Duty Mobile

Bilgisayar oyunlarıyla efsaneleşen Call of Duty oyunu kısa bir süre önce telefonlar içinde tasarlandı. Battle Royale savaşlardan, 5 e 5 hızlı ölüm maçlarına birçok farklı modu bulunan Call of Duty Mobile neredeyse PubG mobile kadar ünlü olmayı başardı. Çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz Call of Duty Mobile Activision Publishing tarafından yapılmış olup 1.5 GB depolama alanı kullanmaktadır. Play Store’da 4.5+ puan alan battle royale oyunu 50+ milyon indirmeye sahiptir.

Call of Duty Mobile İNDİR

2- Mobile Legends: Bang Bang

PEGI 7 yapımı olan oyun 5 e 5 bir takımlı savaş mücadelesini sizlere sunmaktadır. Seçili karakterinizi güçlendirerek rakiplere karşı üstün gelmeye çalıştığımız bu oyunu yakın arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. 10 dakikalık oyunlarda farklı haritalar üzerinden amansızca mücadele edebileceğiniz strateji oyununda global turnuvalara da katılabilirsiniz. 102 mb’lık depolama alanı isteyen Mobile Legends: Bang Bang , Play Store’da 4.2 puana ve 100+ milyon indirmeye sahiptir.

Mobile Legends: Bang Bang İNDİR

3- PUBG Mobile

En iyi Battle Royale oyunu olan PubG Mobile takımlı veya tek olarak düşmanlara karşı amansızca savaşabileceğiniz bir oyundur. Birden fazla harita ve moda sahip olan PubG Mobile’ı arkadaşlarınızla birlikte en fazla 4 kişilik ekip kurarak oynayabilirsiniz. 100 kişilik bir oyuncu grubuyla savaştığınız bu oyunda hayatta kalmak için en iyi ekipmanları toplayıp düşmanlarınızı öldürmeniz gerekmektedir. PubG Mobile’ı oynayabilmek için Android 5.1 üzeri telefona ve en az 2 GB belleğe sahip olmanız gerekmektedir. Tencent Games tarafından yapılan bu efsanevi mobil Play Store’de 4.3 puana ve 100+ milyon indirmeye sahiptir.

PUBG Mobile İNDİR

4- Standoff 2

Play Store’ da Online Fps türünde en iyilerden biri olan Standoff 2 CS:Go”nun oyuncuların gözünden düşmesiyle birlikte, mobil dünyada aynı türü temsil eden yapımların yıldızı parlamaya başladı. Standoff 2, az bilinen ve bileni de memnun eden bir oyun. Play store’da 4.2 puana sahip olan oyun 10M+ indirmeye’de sahip.

Standoff 2 İNDİR

5- Brawl Stars

En çok oynanan mobil oyunlardan biri olan Brawl Stars; elmas kapmaca, hesaplaşma, ödül avı, soygun, savaş topu ve özel etkinlikler olmak üzere farklı modlarda savaşma imkanı sunmaktadır. Arkadaşlarınızla veya tek başınıza girebileceğiniz savaş modlarıyla heyecanlı dakikalar yaşatan Brawl Stars 100+ milyonun üzerinde indirmeye sahiptir. Yapımcısının SUPERCELL olduğu Brawl Stars Play Store’da 4.4 puana sahiptir.

Brawl Stars İNDİR

6- Asphalt 9: Legends

En iyi yarış oyunlarından olan Asphalt serisinin 9. oyunu olan Asphalt 9: Legends ile listemizde 6. sırada yerini almıştır. En iyi arabalarla asfaltı adeta eritebileceğiniz efsane yarışlar Asphalt 9: Legends ile sizleri bekliyor. Farklı kamera açıları ile de yarışabileceğiniz yarış oyununda mükemmel bir konsol deneyimi de yaşamaktasınız. Kariyer modunda 60 sezon ve 800 yarışlık bir hikaye sunan Gameloft yapımı olan mobil oyun 4.5 puanı ile dikkat çekerken 10+ milyon indirmeye de sahiptir.

Asphalt 9 : Legends İNDİR

7- Final Fantasy Brave Exvius

Günümüz oyun dünyasındaki trendlerle eğlenen kesim, Final Fantasy serisine pek de hakim değil. Ancak bu oyun, serinin temellerinden bugüne uzanan anlayışı mobil cihazlara taşıyor. Görsel kalitesi, mobil RPG türüne kazandırdığı yeniliklerle denemeye değer. Yapımcısı’nın Square Enix olan oyun Play Store’ da 4.2 puana sahip olup 10M+ indirmeye sahiptir.

Final Fantasty Brave Exvıus İNDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir