En Etkili 10 Sythwave Sanatçısı

Son birkaç yıl içinde tamamen güçlü 80’lerin nostaljisini kucaklayan pop kültürü sayesinde, Stranger Things veya Galaxy Guardians gibi filmler ile Synthwave (veya inekler için Retro Wave) gibi eşsiz elektronik müzik türü oldukça popüler hale geldi. popüler. The Weeknd veya Taylor Swift gibi dünyanın en tanınmış sanatçılarından bazıları etkilerini benimsiyor ve yavaş yavaş ana akım izleyicilere getiriyor.

Ancak Synthwave’yi yaratıldığından beri canlı tutan sanatçılar var. Çoğu insanın bilmediği sanatçılar. Türü araştıran ve onu bugünün ve yarının ne olacağını şekillendiren parlak akıllar. 

10– NINA

Alman Synthians Annesi ile tanışın. 2013 yılında Syfy TV programı Being Human’a girmesinin ardından NINA, single’ı “ We Are The Wild Ones ” in adını verdikten sonra adını duyurdu . 2018 ilk albümü “Sleepwalking” e öncülük ederek etkileyici bir performans kaydı yaptı ve kendini pekiştirdi güçlü bir vokalist ve inkar edilemez yetenekli bir yazar olarak.

NINA şüphesiz Synthwave’in önde gelen kadınlarından biridir. Türün önemli bir figürü ve şimdi hayranlar arasında güçlü bir şöhrete ulaştı ve sahnede de grubu ile birlikte canlı şovlar yapıyor.

9- FM-84

Başlangıçta sadece bir düzenli üyesi olan yaratıcısı Col Bennett, FM-84’ün yıllar boyunca etkileyici bir çalışması vardı. Ancak şarkıcı ve söz yazarı Ollie Wride ile 2016 hit “Night In The Night” ile işbirliği yaptıktan sonra her şey değişti. Şarkı (ve bir sonraki işbirlikleri) sonunda Wride’ın grubun resmi üyesi olmasına yol açan uzun süreli bir ilişki kurdu.

FM-84, klasik 80’lerin grupları hakkında sevilecek her şeyi temsil eder. 2016 ilk albümleri olan Atlas, Synthwave’in nostaljik doğasını mükemmel bir şekilde yakalayan dinamik bir sürüş, bu da arabanıza binip gün batımı sırasında palmiye ağaçlarıyla dolu bir yolda sürmenizi istiyor.

8- Tokyo Rose

[UYARI: Yukarıdaki video ışığa duyarlı epilepsisi olanlarda epileptik uyumlara neden olabilir.]

Tokyo Rose, 2014 yılında ilk EP “Chases” in yayınlanmasından bu yana neredeyse on yıldır Synthwave dünyasında bulunan Jersey’den esrarengiz bir yapımcı. Tarzını erkenden, Cyberpunk ve Dark Electro arasında yaratıcı bir karışım olarak kurdu ve o zamandan beri türün en saygın sanatçılarından biri haline geldi.

Ayrıca iki ortak albüm çıkardığı en iyi arkadaşı ALEX ile de tanınıyor. Birincisi, “Akuma” 2017’de çıktı ve devamı “Akuma II” 2019’da çıktı. Her ikisi de sonunda Billboard’da grafiğe yol açarak onları Synth- ayet yapmak.

7- TİMECOP 1983

Türde en çok bilinen sanatçılardan biri Timecop1983’ten başkası değil. Amerikalı yapımcı “geleneksel” Synthwave olarak kabul edilebilecek şeyin bir örneğidir. 2014 EP “Daydreaming” formunda gelen ilk çalışmalarından müzikleri türün gerçek bir modeli haline geldi. Şarkılarının yumuşak ve melodik titreşimleri sizi 1980’lere geri götürüyor ve gece boyunca dans etmek istemenizi sağlıyor.

Timecop yıllar boyunca ilhamının sinemadan, özellikle de kendisi için her şeyi başlatan 2011 filmi “Drive” dan geldiğini açıkladı. Başlangıcından bu yana, türün en iyi sanatçılarıyla işbirliği yaptı ve durma belirtisi göstermiyor. 9. albümü 2020’de piyasaya sürülecek

6- Jessie Frye

Synthwave’deki en büyük sanatçılardan bazıları Synth dünyasından gelmedi. Jessie Frye bu sanatçılardan biri. Başlangıçta Teksas’ta tanınmış bir Rock kızı olan Jessie, 2018 yazında bu türe güçlü bir giriş yaptı. Timecop1983 ile “Faded Memory” adlı şarkıda bir araya geldi.

Bu başarıyı iki single, “Fantasy” ve “Angel” ile, DJ Ten ile “We Are The Night” ve Wayfloe ile “Fractions” adlı iki işbirliğiyle takip etti. Bu projelerin başarısı, Jessie’ye türün süperstar statüsünü hızla kazandı. Vokal tarzı, birçok farklı türden kökler alarak şarkılarını inanılmaz derecede benzersiz ve kopyalamayı imkansız hale getiriyor. Kısa süre önce, onu bu kadar güçlü bir figür haline getiren bu yeni sanatsal yönün bir devamı olarak hizmet edecek, merakla beklenen “Kiss Me In The Rain” albümünün çıkışını yayınladı.

5- Starcadian

Starcadian, yapımcı ve film yönetmeni. Müziği o zamandan beri filmlerde, TV şovlarında ve hatta League Of Legends gibi video oyunları reklamlarında yer aldı.

Starcadian’ın albümleri (“orijinal müzikler” veya “kulak filmleri” olarak adlandırıyor), sesini çoğu Synthwave sanatçısından ayıran sinematik bir his veriyor. Müziği o kadar ustaca üretildi ki, sonunda diğer üreticilerin kullanması için yeni sesler ve synthler geliştirmek için onu Izotope ve Arturia gibi şirketlerle el ele tutuştu. Etrafında etkileyici bir miras bulunan gerçek bir dahi.

4- The Midnight

Synthwave dünyasına ayak parmağı daldırmış herkes daha önce bu ismi duymuştur. Basitleştirmek için, Midnight bu döneme giren herkes için Synthwave 101. İlk EP “Days Of Thunder” 2014’te sahneye çıktığı anda türün ikonları oldular ve o zamandan beri başarılarıyla tutarlı oldular.

2016 ilk albümleri “Endless Summer” bu türün bir elyafı ve 2017 takibi “Nocturnal”, Billboard’un Dans / Elektronik listesinde ilk kez yayınlanan ve Synthwave albümlerinden biri oldu.

Müzikleri rüyaların nasıl hissettiğine benziyor. Sizi 80’lere geri götürecek ve sizi nostaljik hissettirecek, bir sonraki Stranger Things sezonunda olmanızı dileyeceksiniz . Kuşağının altında birden fazla albüm ve çok sayıda satılmış turla, Midnight şüphesiz bu tür aktif olan diğer sanatçılardan daha fazla Synthwave evreninin şu anki ön adamlarıdır.

3- Wayfloe

Synthwave türünü Kanada’dan gelen bu gizemli ikiliden daha yaratıcı bir şekilde ileri sürdüğü için çok az sanatçı kredilendirilebilir. Wayfloe, bu listedeki daha yeni eylemlerden biridir, ancak aynı zamanda en eşsizidir.

Onların çalışma bedenleri hiç kimseye benzemiyor. 2019 albümleri “Neon West”, özgünlükleri ve türleri sorunsuz bir şekilde birleştirmeyi başaran benzersiz sesi, kendilerine ait bir alt tür yaratacak şekilde takdir gördü. Başka bir deyişle: bir Wayfloe şarkısı duyarsanız, bunların onlar olduğunu bilirsiniz.

Özgeçmişlerinde sadece bir albümleri olsa da, 2019’da Synthwave dünyasına hakim olmaları için çok zaman harcamamıştı, özellikle de Demir Skullet’in “Top 40 Synthwave Şarkılarını 2019 ”listesinde The Midnight, FM-84 ve hatta The Weeknd gibi tanınmış sanatçıları yeniyor.

2- Danger

İşlerin daha karanlık tarafında, AKA Tehlikesi olan Franck Rivoire var. Synthwave dünyasında daha yaşlı bir sanatçı, bazılarının türün öncülerinden biri olduğunu bile düşünebilir. On yıldan fazla bir süredir varlığını sürdürüyor ve uğursuz stili ile tanınıyor – elektronik ve retro korku filmi müziği arasında garip bir karışım.

Tehlike, şarkılarının ve EP’lerinin başlıkları ile de bilinir, genellikle “88:88” ve “9:20” hit şarkıları veya ilk EP’si gibi hayatından önemli tarihleri ​​ve saatleri temsil eden bir dizi sayıdan oluşur. “2007/09/14”.

Synthwave dünyasındaki etkisi bugün hala çok mevcut ve türün şimdiye kadar bildiği en orijinal ve kutudan çıkmış eserlerden bazılarını salıvermeye devam ediyor.

1- Kavinsky

Synthwave türünü bugünkü haline getirmek için kredi alma hakkına sahip bir sanatçı varsa, çoğu insan size Kavinsky’nin o adam olduğunu söylerdi. 2006 yılında ortaya çıktı ve Daft Punk ve Justice gibi diğer Fransız sanatçılara kıyasla karanlık prodüksiyon tarzıyla hızla bir seyirci kurdu.

Kavinsky, 2011’de Ryan Gosling filmi “Drive” da “Nightcall” şarkısının yer aldığı bir gecede yıldız haline geldi ve bu da onu türün ana kapılarını tekmeleyen ilk sanatçı yaptı. Şarkı büyük bir hit oldu ve ardından türünün çoğu yapımcısı için en büyük ilham kaynaklarından biri olarak hizmet veren ilk albümü “OutRun” un yayınlanması.

Ancak, şimdi Synthwave dünyasında gerçek bir efsane statüsüne sahip olsa da, Kavinsky 2013’ten beri herhangi bir müzik yayınlamadı ve hayranlar muhtemelen hiç gelmeyecek bir dönüşü sabırsızlıkla bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir