Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap Önerisi - LİSTELİYORUZ Skip to main content

Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap Önerisi

Hala Okumadıysanız Okumanız Gereken 5 Kitap Önerisi

Sadece kitap okumayı sevenlerin değil çok fazla sevmeyenlerin bile okuyacağı, en çok okunan, sürükleyici 5 kitap önerisi listesi:

 

 

Amin Maalouf
Semerkant

5- SEMERKANT- Amin Maalouf

Atlas Okyanusunun dibinde yatan bir kitabın hikayesi Semerkant. Tarihte yaşananlar öyle güzel bir kurguyla anlatılmış ki okurken kendinizi o dönemin içinde görüyorsunuz. Titanik’in batışıyla başlayan kitap 11. Yüzyıla dönerek Nizamül Mülk, Ömer Hayyam ve Hasan Sabbah’ın kesişen hayatlarına kadar uzanıyor. Bu kitabı okuyan Ömer Hayyam’ı , İran’ı, Nizamül Mülk’ü,Hasan Sabbah ve meşhur Alamut Kalesi’ni araştırmadan duramayacaktır.

 

 

Khaled Hosseini
Uçurtma Avcısı

4- UÇURTMA AVCISI- Khaled Hosseini

Khaled Hosseini Uçurtma Avcısı’nda iki küçük çocuk arasında yaşanan arkadaşlık ve Hasan’ın Emir’e karşı duyduğu masum sevgi üzerinden Afganistan’da yaşanan felaketleri ve insanlık dramını öyle bir anlatıyor ki kitabı bitirdiğinizde duygulanmamak mümkün değil. Kitap her sayfasında okuyucuya farklı duyguları yaşatıyor. Arkadaşlığı, dostluğu, sadakati ve ihaneti en iyi şekilde anlatan, mutlaka okumanız gereken bir kitap.

 

 

 

Paulo Coelho
Simyacı

3- SİMYACI- Paulo Coelho

Simyacı bütün dünyada en çok okunan kitaplardan bir tanesi. Sade bir üslupla yazılmış, güzel bir olay örgüsüne sahip ve sonunda çok güzel felsefi mesajlar veren bir kitap. Okuyanlar mutlaka kendine göre bir ders çıkaracaktır ki bu anlamda kitabın kişisel gelişimi destekleyen bir yanı da olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Vasconcelos
Şeker Portakalı

2- ŞEKER PORTAKALI- José Mauro de Vasconcelos 

Mutlaka okunması gereken en iyi kitaplardan Şeker Portakalı başladığınız zaman tek solukta bitireceğiniz bir kitap. Bu kitapla hayal gücü çok geniş ancak bir o kadar yaramaz ve ailesinden sürekli dayak yiyen küçük Zeze’nin duygularına ortak olacaksınız. Bu kitap “günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsüdür.”

 

 

 

Reşat Nuri Güntekin, kitap önerisi
Çalıkuşu

1- ÇALIKUŞU- Reşat Nuri Güntekin

Çalıkuşu’nu hemen hemen okumayan kalmamıştır herhalde. Ama bu listeye koymamamız mümkün değil çünkü Çalıkuşu Türk edebiyatının en önemli romanlarından biri. Daha önce dizileri bile çekildi ama kesinlikle kitabının yerini hiç birisi tutmaz. Kitap okumayı seven sevmeyen herkesi içine çekecek kadar akıcı ve sürükleyici bir kitap.  Ayrıca Çalıkuşu Atatürk’ün de en sevdiği edebi eserdi.

1 Paylaşımlar

One thought to “Mutlaka Okumanız Gereken 5 Kitap Önerisi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir