Kore Dizileri: İzlemeniz gereken 20 Kore Dizisi - LİSTELİYORUZ Skip to main content
en iyi kore dizileri

Kore Dizileri: İzlemeniz gereken 20 Kore Dizisi

Kore Dizileri

Kore dizileri sevenlerin veya izlemeye başlayanların mutlaka izlemesi gereken en sevilen ve en çok izlenen Kore dizilerini sizin için listeledik.

 

 

en iyi kore dizileri
Kore dizileri

1- Kill Me Heal Me (2015)

Zengin bir iş adamı olan Cha Do-Hyun çocukluğunda geçirdiği bir travma sonucunda, Dissosiyatif kimlik bozukluğu hastalığına yakalanmıştır. Bu hastalığın sonucunda, 7 farklı kişiliğe sahiptir. Psikiyatri kliniğinde sorunlu hastaları tedavi eden Oh Ri-Jin  Cha Do-Hyun adındaki  hastasıyla arasında bir yakınlaşma olur ama bu oldukça zor bir yakınlaşmadır.  Çünkü aşık olduğu kişi Cha Do Hyun’un farklı kişiliklerinden biridir.

 

 

en iyi kore dizileri

2- Healer (2014-2015)

Seo Jung Hoo Healer ( Şifacı ) takma adıyla geceleri kuryelik yapar.  Chae Young Shin  ise internet gazatesinde muhaberlik yapmaktadır ve en büyük hayali  Kore’nin en ünlü muhabiri Kim Moon Ho gibi harika bir gazeteci olmaktır. Kim Moon Ho geçmişte yaşananlar yüzünden kaybettiği bir kızı bulması için Healer ile anlaşır. Ancak bu kızla Healer arasında bir yakınlık oluşur.

 

 

 

Kore dizileri

3- Uncontrollably Fond (2016)

Lise zamanlarında tanışan Shin Joon Young ve Noh Eul yıllar sonra tekrar karşılaşırlar. Şimdi Shin Joon Young bir Hallyu yıldızıyken Noh Eul para peşinde koşan, zor geçinen bir belgeselcidir. Shin Joon Young, Noh Eul’la karşılaşınca onu hiç unutamadığını ve hep sevdiğini anlar ama kısa bir zaman önce ölümcül bir hastalığının olduğunu ve birkaç aylık ömrünün kaldığını öğrenmiştir.

 

 

 

4- The Heirs (2013)

Kim Tan Empire Groups’un ikinci varisidir. Ancak metres çocuğu olduğu için aile tarafından dışlanır ve Amerika’ya gönderilir. Amerika’da bir kız ve ablası arasında geçen bir tartışmaya şahit olur. Ablası kızın elindeki tüm parayı alıp kaçar. Kızla Kim Tan’ın yolları bu şekilde kesişmiş olur.

 

 

5- Goblin(2016-2017)

Bir Goblin olan Kim Shin’in göğsüne 900 yıl önce bir kılıç saplanmış ve ölümsüzlüğe mahkum edilmiştir. Bu kılıcı çıkarabilecek tek kişi bir Goblin gelinidir. Kim Shin asırlar sonra bu  Goblin gelinini bulur.

 

 

 

6- Playful Kiss(1996)

Oh Ha-Ni okulun en tembel öğrencisidir ve okulun en popüler ve zeki öğrencisi Baek Seung-Jo’ ya aşıktır. Oh Ha-Ni aşkını bir mektupla anlatmaya karar verir ancak alay edici bir karşılık alır. Mektubu yazım yanlışları düzeltilerek ve zayıf bir not verilerek iade edilir. Ha-Ni’nin yaşadığı ev yıkılır ve babasının eski bir dostunun evine gider. Artık Baek Seung Jo ile aynı evde yaşamak zorundadır.

 

 

 

 

7- Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo (2016)

Go-Ha-Jin erkek arkadaşı tarafından aldatılmıştır ve bunalımdadır. Su kenarına gider ve bir çocuğun boğulduğunu görür. Çocuğu kurtarır ancak kendisi dibe doğru batmaya başlar. Uyandığında ise günümüz zamanında değildir. Yüzyıllar öncesine geçmişe gider ve adı artık Hae Soo’dur.

 

 

8- Boys Over Flowers (2009)

Geum Jan-Di fakir bir ailenin çocuğudur ve Kore’nin en zenginlerinin gittiği okula girmeye hak kazanmıştır. Okulun varisi olan Goo Jun Pyo Okulda bir çete oluşturmuşlardır ve çetenin lideridir. Jan Di bu çete yüzünden okulda zor zamanlar geçirir. Türk televizyonlarında yayınlanan Güneşi Beklerken bu diziden uyarlanmıştır.

 

 

9- The K2 (2016)

Kim Je-Ha paralı askerlik yapmıştır. Irak’tayken sevdiği kız öldürülmüştür ve suç onun üzerine atılmıştır. Kim-Je-Ha görevden ayrılır ve artık tek düşüncesi intikam almaktır. Ancak daha sonra An-Na ile tanışır.

 

 

 

10- Strong Woman Doo Bong Soon (2017)

Doo Bong Soon’un olağanüstü güçleri vardır. Bong Soon yıllardır arkadaş olduğu polis memuru Gook-Du’yu sever. Bir gün bir oyun şirketinin sahibi Bong Sonn’u özel güçlerini kullanırken görür ve çok fazla tehdit aldığı için koruması olarak işe alır.

 

 

11- Descendants of the Sun(2016)

Birleşmiş Milletler’e bağlı bir asker olan Yoo-Shi-Jin bir doktor olan Kang Mo-Yeon ile hastanede tanışır. Birkaç defa görüşürler ama Yoo-Shi-Jin’in sürekli işlerinin olması yüzünden ayrılırlar. Ancak beklenmedik bir anda tekrar karşı karşıya gelirler.

 

 

12- School (2015)

Yurtta yaşayan ve okul arkadaşlarından şiddet gören Lee Eun-Bi bir gün intihara kalkışır ve denize atlar. Bir el onu kurtarır. Gözlerini açtığında hastanede başında ağlayan bir kadın vardır. Herkes onun Eun Byeol olduğunu sanmaktadır.

 

 

en iyi kore dizileri

13- W- Two Worlds (2016)

 

Kore’nin en çok satan webtoonu W’nin karakteri Kang Chul ailesini kaybetmiş ve onları öldürmekle suçlanan ancak masum olan bir karakter. Webtoonun yazarı ise bunu uzun zamandır çizmekte ancak bunun canlı olduğunu ve başka bir dünya olduğunu fark eder. Çizimlerinde sürekli Kang Chul’u öldürmeye çalışır ama bir türlü başaramaz. Webtoon onun kontrolünden çıkar ve yazdığı sonlar değişmeye başlar.

 

 

 

14- Oh My Venus (2015-2016)

Lisenin en güzel ve popüler kızı Kang Joo-Eun iş hayatına başladıktan sonra ise tam tersi bakımsız ve kilolu biri haline dönüşür. Aşırı kilolarından kurtulmak ister ve antrenör Kim Young-Ho ile tanışır.

 

 

 

15- The Legend Of The Blue Sea (2016-2017)

Deniz kızı Jun-Ji-Hyun gerçek aşkı bulmak için karaya çıkar. Profesyonel bir dolandırıcı olan Heo Joon-Jae ile karşılaşır ve aşık olur. Joon-Jae’nin peşinden yüzerek Seul’a gelir.

 

 

 

 

16- Tomorrow With You (2017)

Yoo So Joon’un ailesi metro kazasında ölür kendisi kurtulur. Bu kazadan sonra geleceğe gidebilme özelliği kazanmıştır. Gelecekte başkalarının hayatına müdahale etmemesi gerekir ama aynı kazadan sağ kurtulan Song Ma Rin’i bir trafik kazasından kurtarır. Bu yüzden gelecekleri yeniden şekillenir.

 

 

 

 

17- Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo (2016-2017)

Kim Bok-Joo bir halterci, Jeong Joon Hyung ise iyi bir yüzücüdür. İkisi için de spor çok önemlidir ve çocukluklarından beri yapmaktalardır. Kim Bok-Joo başlangıçta Joon Hyung’un diyetisyen abisine aşıktır. Bu yüzden Joon Hyung’un kendisine aşık olduğunu fark edemez.

 

 

 

18- Master Of The Mask(2017) 

Gizli bir örgüt olan Pyunsoo ülke üzerinde giderek güçlenmeye başlar. Prens örgütle anlaşma yaparak tahta geçer. Ancak örgütün isteklerini yapmak zorunda kalır. Kralın bir oğlu olur. Örgüt bebeği zehirlemek ister ancak bunu başaramaz ve bebek zehirlere karşı bir bağışıklık kazanır. Kral bunu gizlemek için bebeğin zehirden etkilendiği için yüzünün bozulduğu söyler. Prens artık maskeyle yaşamak zorundadır.

 

 

 

19- It’s Ok That’s Love (2014)

Jang Jae Yeol, bir yazar ve radyo DJ’yidir. Değişik takıntıları vardır ve aynı zamanda şizofreni hastasıdır. Ji Hae Soo ise psikiyatri doktorudur. İlk kez bir TV programında konuk olarak çağrıldıklarında karşılaşırlar. İlk başta çok da iyi anlaşamazlar.

 

 

20- Dae Jang Geum (2003-2004)

Seo Cheon-soo kraldan kraliçeyi zehirlemesi için bir emir alır. Bu sırada bir keşişle karşılaşır. Keşiş ilginç şeyler söyler ve Cheon-Soo’nun  hayatını tanışacağı üç kadının değiştireceğini söyler. Birinci kadının ölümüne sebep olacaktır. İkinci kadının önce hayatını kurtaracak sonra ölümüne sebep olacaktır. Üçüncü kadın ise adamın ölümüne sebep olacaktır.

2 Paylaşımlar

One thought to “Kore Dizileri: İzlemeniz gereken 20 Kore Dizisi”

  1. Listeden Kill me heal me ve w’yu izledim ikisi de çok güzel. Şimdi healer’ı izlemeyi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir