En İyi Netflix Dizileri listesi - LİSTELİYORUZ - Eğlence Skip to main content

En İyi Netflix Dizileri

Netflix’te onlarca güzel dizi ve film arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız sizler için çok güzel bir yazımız var. En iyi Netflix dizileri sizin için derledik ve 20 diziden oluşan bir liste hazırladık. İşte en iyi 20 Netflix dizisi:

 

En iyi Netflix dizileri

en iyi netflix dizileri
En iyi Netflix dizileri

1-Peaky Blinders  

Dizi Birinci Dünya Savaşından yeni çıkmış olan İngiltere’de geçmektedir. Birmingham’daki “Peaky Blinders” isimli çeteyi konu almaktadır. Bu çetenin başında acımasız mafya babası Tommy Shelby vardır. Suç-Drama türündeki bu dizinin şimdiye kadar 4 sezonu yayımlanmıştır.

En iyi Netflix dizileri

2-Black Mirror

Her bölümünde farklı bir konu işleyen dizide teknolojinin olumlu gördüğümüz yönlerinin gelecekte bizi nasıl bir karanlığa sürükleyebileceğini gözler önüne seriyor. Dizinin 5 sezonu yayımlanmıştır.
En iyi Netflix dizileri

3-Stranger Things

Ufak bir kasabada Will isimli küçük bir çocuk kaybolur. Arama çalışmalarında hiç bir ize rastalanamaz. Ancak bir anda küçük bir kız çocuğu gizemli bir şekilde ortaya çıkar. Gerilim, korku ve doğa üstü güçlerin ele alındığı bir dizidir. Dizinin 3 sezonu yayımlanmıştır.
En iyi Netflix dizileri

4-Dark

Netflix’in ilk Alman dizisidir. Winden isimli bir Alman kasabasında garip olaylar baş gösterir. Önce Erik isimli bir genç kaybolur. Ancak bu yaşananlar ilk değildir. Uzun zaman önce yaşanmış olayların tekrarı gibidir. Gerilim ve gizem dolu bu dizinin 2 sezonu yayımlanmıştır.

5-Mindhunter 

1970’lerde iki FBI ajanı  Holden Ford ve ortağı Bill Tench seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırırken onlarla derin yakınlıklar kurarak suç biliminde yeni teknikler geliştirirler. Gizem, gerilim ve korku türündeki bu dizinin 2 sezonu yayımlanmıştır.

6-Ozark

Bir Finans danışmanı uyuşturucu baronlarının gelirlerini aklamaktadırlar. Ancak işler tersine döner ve ailesini de alarak kaçmak zorunda kalır ve Ozark isimli turistik bir kasabaya gider. Ancak bu küçük kasabada da karanlık işlerine devam eder. Suç ve gerilim türündeki dizinin 2 sezonu yayımlanmıştır.

7-The Chilling Adventures of Sabrina

1996-2003 yılları arasında yayınlanan Sabrina bu sefer karanlık türüyle korku ve gerilim olarak ortaya çıkıyor. Yarı cadı yarı ölümlü olan Sabrina kendisini ve ailesini tehdit eden şeytani güçlerle mücadele ediyor.

 

8-The Punisher

Marvel ve Netflix ortak yapımı olan The Punisher’da karısı ve çocukları öldürülen Frank intikam arayışına girişirken kendi ailesi dışındaki başka adaletsizlikleri de gün yüzüne çıkarıyor.

9-Narcos 

Bir çoğunuzun duyduğu gibi gerçek hayattan esinlenilerek kurgulanan bu dizi uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını gözler önüne sermektedir. Dizinin 3 sezonu yayımlanmıştır.

10-13 Reasons Why 

Dizi intihar eden genç bir kız olan Hannah Baker ve  yakın arkadaşı Clay Jensen’in hikayesini konu alıyor. Hannah intihar etmeden önce intihar etmesine sebep olan 13 kişiye kaset gönderiyor ve onları bu kasedi izlemeye mecbur bırakıyor. Dizi 13 bölümden oluşuyor.
En iyi animasyon filmler yazısı için http://www.listeliyoruz.com/en-iyi-20-animasyon-film/

11-Sense8 

Bilim kurgu türündeki bu dizide farklı coğrafyalarda bulunan 8 kişinin birbirlerini hissederek aynı zihinleri ve yetenekleri paylaşmalarını anlatmaktadır. Bu 8 kişiden kimileri tüm grubu bir araya getirmeye çalışsa da kimileri birbirlerini öldürmeye çalışmaktadır.

12-La Casa De Papel 

İspanyol yapımı bu dizide zekice kurgulanmış bir soygun planı yapan Profesör işlerinde iyi olan kişileri bir araya getirerek bir ekip kurar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmek ve tarihin en büyük soygununu gerçekleştirmektir.

13-You

Gerilim ve gizem dolu bu dizide bir kitapçı işleten Joe bir gün kitapçıya gelen Beck isimli bir kıza aşık olur ve giderek takıntılı ve saplantılı bir şekilde Beck’in hayatına girmeye çalışır. Olaylar bambaşka bir boyut kazanır.

14-The Umbrella Academy  

1989 yılında dünyanın farklı yerlerinde 43 kadın doğum yapmıştır. Ancak bu kadınların ortak bir özellikleri vardır. Hiç biri günün başlangıcında hamile bile değillerdir. Süper güçlere sahip bu çocukların 6 tanesi evlat edinilir. Bu kardeşler babalarının ölümüyle tekrar bir araya gelirler.

15-The Rain 

Netflix’in ilk Danimarka yapımı orijinal dizisi. Yağmurla gelen kıyameti konu edinen dizide İskandinav ülkelerindeki nüfusun büyük bir kısmı ölümcül bir virüs yüzünden ölüyor. Kendilerine yeni bir dünya kurmak için yola çıkan iki kardeş diğer hayatta kalanlarla bir araya gelerek güvenli bir yer arayışına giriyor.

16-Lost in Space 

Dünyaya çarpan bir nesne insanları tehdit etmektedir. Bu yüzden yeni yerler keşfetmek için seçilmiş aileler koloni kurmak amacıyla uzaya gönderilirler. Ancak Robinson ailesi bilmedikleri bir gezegene zorunlu bir iniş yapmak zorunda kalır ve hayatta kalmak için mücadele etmeye başlarlar.

17-The Crown 

Bir dönem dizisi olan The Crown Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarını anlatmaktadır. II. Dünya Savaşı’ndan çıkmış İngiltere’de Buckingam Sarayı’nda yaşanan olaylar, entrikalar, aşklar ve politik olaylar gözler önüne serilmiştir.

18-Altered Carbon

İnsanların ruhlarını alternatif bir bedene transfer edebildiği bir dünyayı anlatmaktadır. Takeshi Kovacs’ın zihni 250 yıl boyunca buzun içine hapsedilir. 250 yıl sonra Laurens Bancroftm adında zengin bir adam bir cinayeti çözmesi karşılığında Takeshiye bir şans daha verir.

19-When They See Us

Dizi 1989 yılında yaşanmış Central Park Beşlisi olarak adlandırılan gerçek bir olayı konu edinmektedir. 5 siyahi gencin Central Park’ta yaşanan vahşice bir saldırıyla haksız yere suçlanması ve aklanma mücadelesini gözler önüne sermektedir. Dizi sadece 4 bölümden oluşan mini bir dizi niteliğindedir.

20-Bodyguard

İç işleri bakanını konumakla görevlendirilen eski savaş gazisi David’i konu edinmektedir. Bu iş David için hiç kolay değildir çünkü Bakan David’in benimsediği değerlerin tam aksini savunmaktadır. David kendini görevi ve inançları arasında sıkışmış bulur. Dizinin 1. sezonu yayımlanmıştır.
3 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir