en iyi animasyon filmler listesi - LİSTELİYORUZ - Eğlence Skip to main content
en iyi animasyon filmler

En iyi animasyon filmler

MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN EN İYİ  ANİMASYON FİLMLER

 

Küçükler kadar büyüklerin de sıkılmadan zevkle izleyeceği her biri efsane olmuş en iyi animasyon filmler

 

En iyi animasyon filmler
Çılgın Hırsız(DespicableMe)                    imdb

1- Çılgın Hırsız

3 seriden oluşan bu animasyon filmde hayatını kötülüğe adamış olan Gru’nun üç küçük kız çocuğuyla tanışması sonucu her şey değişir. Ayrıca Gru’nun yardımcıları olan küçük ve sarı renkli minyonlar o kadar çok sevilmiştir ki onlar için ayrı bir film daha yapılmıştır.

 

en iyi animasyon filmler
Yukarı Bak(Up)

2- Yukarı Bak

Hem eğlenceli hem de duygusal bir animasyon. Uçan balonlarla evini taşımaya çalışan yaşlı bir adam ve doğa kaşifi bir çocuk olan Robert büyük bir maceraya çıkarlar.

 

en iyi animasyon filmler
Ratatuy(Aşçı Fare)

3- Ratatouille

Bir fareden aşçı olur mu? Chef Auguste Gusteau’ya göre herkes yemek yapabilir ancak korkusuzlar harika olur.

 

en iyi animasyon filmler
Sevimli Canavarlar(Monsters)

4- Sevimli Canavarlar

Canavarlar okulunun en temel amacı uykuya dalan çocukları korkutmaktır. Ama bir canavar eğer korkunç görünmüyorsa çocukları korkutmayı nasıl başaracaktır?

 

 

Gezegen 51(Planet 51)

5- Gezegen 51

Uzaya giden bir astronot gemisi arızalandığı için gezegen 51’e iner. Ancak gezegen 51 yeşil uzaylıların yaşadığı bir yerdir. Astronotu gezegenlerini istila etmeye çalışan bir uzaylı olarak görerek yok etmeye çalışırlar. Ancak astronota yardım edecek birileri vardır.

 

 

Köfte Yağmuru(Cloudy with a chance of meatballs)

6- Köfte Yağmuru

Sürekli sardalyayla beslenmek zorunda kalan bir halk düşünün. Peki ya bir gün gökten köfte yağarsa?

 

 

Megazeka(Megamind)

7- Megazeka

Dünyanın en kötü yaratığı olan Megazeka’nın ezeli düşmanı ise süper iyi bir kahramandır. Megazeka bu kahramanı alt etmeyi başarır. Ama en büyük düşmanını öldürdükten sonra hiçbir şeyin anlamı kalmamıştır. Artık her şey boş ve anlamsızdır.

 

 

Zootropolis(Zootopia)

8- Zootropolis

Hayvanlar da insanlar gibi bir yaşam sürebilir. Bir tavşanın polis, bir tilkinin de dolandırıcı olduğu hayvanlar şehrinde bu iki hayvanın yolu kesişir ve macera başlar.

 

 

Kaptan düşükdon(Captain underpants)

9- Kaptan Düşükdon

Hayal güçleri sınırsız olan iki çocuk yazdıkları çizgi romanlarında mükemmel bir kahraman yaratırlar. Ancak hem çizgi romanları hem de arkadaşlıkları müdürün engeline takılır. Müdürü hipnoz ederek yarattıkları kahraman Kaptan Düşükdon’a çevirirler.

 

 

Ejderhanı nasıl eğitirsin(How to train your dragon)

10- Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhalar tarafından yakılıp yıkılan bir adada insanların temel amacı baş düşmanları olan ejderhaları öldürmektir. Ancak bir insan ve bir ejderha arasında gizli bir şekilde arkadaşlık ve sadakat duyguları gelişir.

 

 

 

İnanılmaz Aile( The Incredibles)

11- İnanılmaz Aile

Bob ve Helen bir zamanların kötülükle mücadele eden iki büyük kahramanıdır. Ancak emekliye ayrılmak zorunda kalarak sıradan bir hayat yaşamaya başlarlar. Çocukları olur. Ancak Bob için bu hayat fazla sıkıcı ve dayanılmazdır. Tekrar eski günlerine geri dönmek ister.

 

 

 

Canavar Ev( Monster House)

12- Canavar Ev

Bir animasyon olmanın ötesinde gerilim ve gizem doludur. DJ Walters’ın komşusu oldukça gizemlidir. Bahçeye düşen her şey esrarengiz şekilde kaybolur. Yetişkinler bu olanlara inanmasalar da çocuklar bu sırrı çözmekte kararlıdır.

 

 

Yürüyen Şato

13- Yürüyen Şato

Japon animasyon filmleri sevenler için en iyi animasyonlardan biridir. Genç bir kız olan Sophie bir cadı tarafından yaşlı bir kadına dönüştürülür.  Hiç kimse tarafından tanınamayacak hale gelmiştir. Bu yüzden yaşadığı yeri terk eder. Bir büyücünün yanına gider ve yürüyen şatoda yaşamaya başlar. Sophie kendisine yapılan bu büyüden kurtulabilecek midir?

 

 

 

Oyuncak Hikayesi(Toy Story)

14- Oyuncak Hikâyesi

Çocukların yanında normal görünen oyuncaklar tek başlarına kaldıklarına canlanırlar. Hareket etmeye ve konuşmaya başlarlar. 3 serisi yayınlanmış olan bu animasyonun 2019 yılında 4. serisi de yayınlanacaktır.

 

 

 

en iyi animasyon filmler
Buz Devri(Ice Age)

15- Buz Devri

Türkiye’de hemen hemen izlemeyen kimsenin kalmadığı 5 seriden oluşan bu animasyon film mükemmel bir komedidir.  Her serisinde bir mamut, kaplan ve tembel bir hayvan olan Sid farklı maceralara çıkar.

 

 

 

Shrek

16- Shrek

En çok izlenen efsane animasyonlardan biridir. Yeşil ve çirkin bir dev olan Shrek hayatının aşkı Fiona’yı bulur.

 

 

 

Cesur (Brave)

17- Cesur

Kaderini değiştirmek için bir şansın olsaydı değiştirir miydin?

Bir prenses olan Merida hiçte diğer prenseslere benzemez. Ok atmayı seven, özgür ruhlu, başına buyruk bir kızdır. Bir türlü annesinin istediği gibi bir prenses olamaz. Annesini değiştirmek için büyüye başvurur ama büyü planladığı şekilde gerçekleşmez.

 

 

 

Madagaskar

18- Madagaskar

Dış dünyaya ve doğaya dönmek isteyen bir zürafa hayvanat bahçesinden kaçar. Yakın arkadaşları da onu bulmak için peşinden giderler. Ancak dışarısı hiç alışkın olmadıkları yeni bir dünyadır.

 

 

 

Kayıp Balık Nemo(Finding Nemo)

19- Kayıp Balık Nemo

Küçük balık Nemo için yaşadıkları yer hem gizemli hem tehlikelidir. Babasının tüm dikkatine ve uyarılarına rağmen Nemo ortadan kaybolur. Onu bulabilmek için babası da tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Film o kadar çok sevilmiştir ki 2016 yılında Kayıp Balık Dori ismiyle ikinci seri çekilmiştir.

 

 

 

Tavuklar Firarda(Chicken Run)

20- Tavuklar Firarda

2000 yapımı olsa da eskimeyen ve izleyenleri güldüren bir animasyondur. Tavuk çiftliğindeki tavuklar çiftlikten kaçabilmek için bir sürü plan hazırlarlar. Kaçış denemeleri başarıya ulaşıncaya kadar bütün çiftliği birbirine katarlar.

1 Paylaşımlar

One thought to “En iyi animasyon filmler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir